ساعت مچی را در دست چپ استفاده کنیم یا دست راست؟

  • 23 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • admin

مقدمه

 

رعایت تمام قوانین مد کاری خسته کننده است. میشه این کمربند سیاه را با این شلوار قهوه ای پوشید؟ آیا پوشیدن جوراب با صندل واقعا خیلی بده؟ به نظر می رسه ، برای هر لباس جدید یا لوازم جانبی ، یک قانون نانوشته در مورد چگونگی ، زمان ، و کجا پوشیدن آن وجود دارد.

حتی به نظر می رسد در مورد چگونگی استفاده از یک ساعت نیز قوانینی وجود دارد. سوالی که پیش می یاد اینه که ساعتمون رو باید دست چپ بندازیم یا دست راست؟فرقی نمی کند ما مرد یا زن باشیم؟براساس تعداد نتایج Google که برای این سؤالات پیش می آید ، به نظر می رسد احتمال وجود یک سؤال در مورد یکی یا دو مورد از خودتان وجود دارد.بنابراین ، بیایید وارد آن شویم و یک بار برای همیشه این قضیه را حل و فصل کنیم.

پیشنهاد:
لیست قیمت 30 مدل ساعت مردانه سیکو خاص + لینک خرید

ساعت مچی در دست چپ

 

ساعت در دست راست یا چپ؟

 

اولین سؤال واضحی که پیش می یاد اینه که ساعت باید در مچ دست راست شما قرار بگیرد یا در سمت چپ؟

اگر نمی خواهید بیش از حد به آن فکر کنید ، ساده ترین پاسخ این است که ساعت شما به طور کلی بهتر است در دست ضعیف تر شما انداخته شود. دست قوی تر شما دستی است که بیشترین کارها را با آن انجام می دهید ، دستی که برای اکثر مردم سریع تر و چابک تر است. بنابراین ، اگر شما دست راست هستید ، دست ضعیف تر شما  دست چپ شماست و برای چپ دست ها نیز همینطور.

اگر راست دست هستید = ساعت بر روی سمت چپ

اگر چپ دست هستید = ساعت بر روی دست راست

استفاده از ساعت بر روی دست ضعیف تر شما را آزاد می کند تا شما در هنگامی که مشغول به کاری با دست قوی خود هشتید بتوانید زمان را مشاهده کنید. هیچ کسی نمی خواد زمانی که داره ساعتش رو مشاهده می کنه به طور تصادفی نوشیدنی خود را روی پیراهنش بریزه!

 

یک ساعت تاج دار را چگونه بپوشیم؟

 

اگر در حال حاضر یک ساعت مچی دارید ، فرصتی مناسب برای پوشیدن آن در دست چپ وجود دارد. مسئله ای که وجود داره اینه که در کدام طرف از ساعت، تاج واقع شده است. تاج ساعت ، دستگیره کوچک و گردی است که برای تنظیم زمان استفاده می شود و در یک ساعت مکانیکی ، چشمه داخلی را کوک می کند. تاج تقریباً همیشه در کنار ساعت واقع شده است ، دقیقاً فراتر از 3  یا 9  در قسمت بیرونی ساعت.

از آنجا که قرار است تاج به راحتی توسط دست مخالف دستکاری شود ، می توانید بسته به اینکه 3 یا 9 باشد و در کدام مچتان می خواهید از آن استفاده کنید آن را طراحی کنید.اگر تاج 3 باشد ، ساعت مچی برای مچ دست چپ در نظر گرفته شده است ، زیرا چرخیدن دست راست آسان تر است. اگر تاج 9 باشد ، برعکس است.

بیشتر ساعت ها با تاج در موقعیت 3 ساعت طراحی شده اند ، زیرا بیشتر افراد (90٪) دارای دست راست هستند و به همین دلیل ، همانطور که در بالا بحث کردیم ، بیشتر افراد ترجیح می دهند ساعت های خود را بر روی دست قوی خود قرار دهند.

خوشبختانه ، برای همه شما چپ دست ها نیز گزینه هایی وجود دارد.

ساعت crown

 

ساعت برای چپ دست ها

 

این روزها ، در همه ی فروشگاه ها محصولاتی وجود دارند که به طور خاص برای افراد چپ دست تولید شده اند. قیچی ، نوت بوک و … ، ساعت هایی وجود دارند که برای تمام چپ دست ها در جهان طراحی شده اند. ساعتهایی که قرار است روی مچ دست راست برای چپ دستان انداخته شوند ، به عنوان ساعتهای destro (“destro” ایتالیایی برای “راست” شناخته می شوند) و می توانند به همان اندازه شیک و ریز مانند ساعت های طرف مقابل خود ساخته شوند.

بیشتر ساعت سازان عمده ، از جمله Rolex ، Heuer ، Zenith و Tudor ساعتهای ساخته شده و ماهرانه ای را با تاج در کنار 9. ارائه می دهند. اگر شما یک چپ دست هستید ، صنعت ساعت مچی لوکس، شما را از این امر عقب ننداخته است.

ساعت برای چپ دست ها

 

استفاده ساعت مچی برای خانم ها؟

 

حتی اگر یک قانون مطلق در مورد انداختن ساعت در سمت راست و چپ وجود نداشته باشد ، احتمالاً هنوز هم نوعی قانون جنسیت وجود دارد.ممکن است در جایی شنیده باشید یا خوانده باشید که مردان باید ساعتهای خود را در مچ دست راست خود و زنان در سمت چپ خود بیندازند.

حقیقت این است ، ما هیچ مدرکی پیدا نکردیم که این یک قانون مد یا هر نوع قاعده دیگری بوده است. درست است که تا جنگ جهانی اول ، ساعت مچی تصور می شد که صرفاً برای زنان باشد ، اما هنگامی که سربازان شروع به استفاده از ساعتهای میدانی در میدان جنگ می کردند ، این رسم از بین رفت.

ساعت مچی بطور رسمی بخشی از مد مردان بوده است ، نه تنها ساعتهای نظامی بلکه همه افراد از معماران گرفته تا عکاسان از ساعت مچی استفاده می کنند.این روزها ، این ایده که هر نوع روش جنسیتی برای استفاده از ساعت وجود دارد منسوخ شده است.هر جور که دوست دارید از ساعت خود استفاده کنید.

 

روانشناسی استفاده از ساعت در دست راست یا چپ؟

 

بعضی از افراد باور دارند که دلیل روانی برای پوشیدن ساعت شما روی یک مچ در مقابل استفاده از آن در مچ دیگری وجود دارد.در حالی که بعضی از مردم ادعا می کنند که می تواند یک شخصیت غالب ، ذهنیت غیاب یا معنای پنهان یا سمبولیسم دیگری را نشان دهد ، سخت است که باور کنید حقیقت زیادی نسبت به هر یک از این ادعاها وجود دارد.

زمان آن است که آن را بپذیریم ، هیچ راه “صحیحی” برای استفاده از ساعت وجود ندارد. اگر در مچ دست چپ راحت تر است ، آن را در آنجا بیندازید ، اما اگر ترجیح می دهید آن را در سمت راست خود بپوشید ، این کار را انجام دهید. هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که اشتباه می کنید.

روانشناسی ساعت مچی

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه